rls.rh | O firmie
43
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-43,locale-pl-pl,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.7,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

O firmie

Historia

Firma powstała w 1945 roku jako Warsztaty Mechaniczne METAL, specjalizujące się w remontach samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn rolniczych. Jednak frma szybko uległa przekształceniu i od 1949 realizuje dostawy urządzeń dla przemysłu okrętowego oraz chemicznego, tworząc tym samym zarys proflu działalności realizowanego do dnia dzisiejszego.

W 1996 roku nastąpiła prywatyzacja frmy, co wiązało się z przejściem pod zarządzanie Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. Z czasem spółka stała się jednym z 25 członków Holdingu Remontowa.

W 2014 roku FUO Rumia Sp. z o.o. została przemianowana na Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. Jeszcze przed zmianą nazwy (bo w roku 2013) nastąpiło rozszerzenie produkcji o kompletne systemy i zbiorniki LNG.

W 2017 roku Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. wdrożyła projekt badawczo-rozwojowy oraz pilotażowy (obydwa projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej). Projekty mają na celu optymalizację napędów zasilanych LNG oraz zwiększenie dostępności do tego paliwa.

Więcej o projektach tutaj

Zarząd

logo_mod

Prezes Zarządu

Piotr Dowżenko

Członek Zarządu

Anna Kotlewska

Dlaczego my?

Dzięki rozszerzeniu produkcji o systemy i zbiorniki LNG oraz dzięki wdrożonym projektom badawczo-rozwojowym staliśmy się firmą, która w sposób świadomy i odpowiedzialny próbuje wpływać na poprawę jakości środowiska naturalnego. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne w dzisiejszych czasach jest ograniczanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i dlatego tak bardzo zależy nam na opracowaniu i promowaniu rozwiązań, które tę emisję znacząco redukują.