REMONTOWA LNG SYSTEMS LOGO

Aktualności

25.10.2018

Miło nam poinformować, że Remontowa LNG Systems została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, przyznawanej pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla osiągnięć Remontowa LNG Systems w zakresie promowania innowacji technologicznych, czego najlepszym przykładem jest realizowany projekt pn: "Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym albo kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej". Statuetki zostały wręczone laureatom podczas uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która miała miejsce 19.10.2018 r. w Uniejowie. W imieniu Remontowa LNG Systems wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu, Pan Krzysztof Gerowski. Serdecznie gratulujemy!

###

 

24.10.2018

W weekendowym wydaniu Pulsu Biznesu z dn. 19-21.10.2018 ukazał się artykuł dotyczący innowacyjnych rozwiązań technologicznych planowanych do wdrożenia przez Remontowa LNG Systems. Piszemy o znaczeniu LNG dla rozwoju zrównoważonej gospodarki oraz projektach, których efekty przyczynią się do popularyzacji wykorzystania gazu ziemnego w postaci skroplonej w różnych branżach. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

###

 

20.08.2018

We wrześniu (03-07 września br.) na terenie obiektów należących do Uniwersytetu Oxfordzkiego odbędzie się 27. Międzynarodowa Konferencja Kriogeniczna organizowana wspólnie przez Brytyjską Radę Kriogeniczną oraz Uniwersytet Oxfordzki w porozumieniu z Radą ds. infrastruktury naukowo-technicznej. Z przyjemnością informujemy, że Remontowa LNG Systems będzie obecna podczas wystawy towarzyszącej wydarzeniu, promując prowadzony od roku projekt badawczo-rozwojowy pn. „Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym albo kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej”. Więcej o projekcie: http://www.rls.rh.pl/index.php/Projekt_1.

Informacje o konferencji: http://www.icec27-icmc2018.org/events/icec27-icmc-2018/custom-22-c3727f2e36794ac0bb91b26e73687e4e.aspx

###

 

17.04.2018

Remontowa LNG Systems we wrześniu w Hamburgu – SMM 2018

Wprawdzie do września jeszcze sporo czasu, jednak już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia nas podczas tegorocznej edycji targów SMM, które odbędą się w dniach 04-07.09.2018 w Hamburgu. Zapraszamy do wspólnego stoiska Holdingu Remontowa (Hala B4.EG, stoisko 217).

Więcej informacji na: http://www.smm-hamburg.com/

 

 

###

 

05.04.2018

 

Remontowa LNG Systems laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, że dn. 23 marca Remontowa LNG Systems Została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, w kategorii „Innowacje w przemyśle 4.0” za realizację projektu pn. „Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym lub kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej”.

W ramach ww. projektu wypracowane zostaną rozwiązania umożliwiające wykorzystanie paliwa LNG w jednostkach pływających, pojazdach drogowych i kolejowych dzięki zastosowaniu efektywnych energetycznie i zasobowo rozwiązań technologicznych.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to wyróżnienie dla innowacyjnych i nowatorskich działań oraz ich promocja wśród jak najszerszego grona opinii publicznej.

###

 

25.01.2018

Z przyjemnością informujemy, że dn. 22 stycznia 2018 r. Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. wraz z Grupą Lotos podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w ramach pilotażowego projektu stacji dokującej (informacje o projekcie: http://rls.rh.pl/index.php/Projekt_2). Podpisanie listu intencyjnego to zwieńczenie poszukiwań partnera strategicznego, który ma niezbędne kompetencje i jest zainteresowany realizacją projektów wykorzystania i dystrybucji LNG na rynek lądowy i morski.

###

 

30.11.2017

Uprzejmie informujemy, że dn. 1 grudnia 2017 r. Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowego projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków unijnych pod nazwą "Budowa pilotażowej stacji dokującej, jako elementu systemu dystrybucji LNG w oparciu o zbiorniki kontenerowe”.

Projekt o wartości 1.890.582,00 EUR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, instrument „Łącząc Europę”. Więcej informacji o projekcie: http://rls.rh.pl/index.php/Projekt_2

###

 

24.11.2017

1st Polish LNG Conference

W dniach 22 – 23.11.2017 w Warszawie odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja poświęcona rynkowi LNG w Polsce (Polish LNG Conference). To wyjątkowe spotkanie stało się okazją dla interesariuszy z całej Europy, by bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie polski rynek oferuje w zakresie rozwoju LNG w regionie. Spotkanie miało na celu zbadanie wpływu LNG na polską politykę energetyczną oraz jej rolę jako katalizatora dla tworzenia synergii między różnymi środkami transportu.

1st Polish LNG Conference została zorganizowana w bliskiej współpracy z Polską Platformą LNG, której jednym z Członków Rady jest Prezes Zarządu Remontowa LNG Systems P. Krzysztof Gerowski. Celem Polskiej Platformy LNG jest promocja gazu ziemnego w postaci skroplonej jako nowego, czystszego paliwa oraz rozwój i wspieranie rynku LNG w Polsce.

###

 

 

20.11.2017

Gas Fest 2017

W ubiegłym tygodniu (16 – 17.11.2017) w Amsterdamie Prezes Zarządu Remontowa LNG Systems, Pan Krzysztof Gerowski wziął udział w Gas Fest 2017. Gas Fest to wyjątkowa platforma "dla przemysłu, od przemysłu" służąca kształtowaniu lepszej przyszłości. Głównym celem koncepcji Gas Fest jest dążenie do stosowania czystszej energii. Zrównoważony rozwój gospodarczy, ekologiczny i społeczny zrównoważony rozwój stanowią podstawowe wartości Gas Fest, dlatego też uczestnicy spotkania szukają nowych sposobów na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale także w celu zwiększenia długoterminowego rozwoju gospodarczego i dobrobytu człowieka. Gas Fest jest w pełni zaangażowany w zachowanie pozytywnych efektów środowiskowych, skutków społecznych i zrównoważonej gospodarki.

###

 

16.10.2017

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017

13 października br. odbyło się XVII Forum Gospodarki Morskiej Gdynia. Forum to dyskusje w ramach 4 paneli tematycznych („Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”). To także miejsce spotkań przedstawicieli szeroko pojętej branży morskiej ze środowiskiem akademickim.

Podczas Forum zaprezentowano filmowy przegląd wydarzeń w przemyśle stoczniowym na przestrzeni ostatniego roku, wyprodukowany przez PortalMorski.pl. Następnie wręczono statuetki w ramach konkursu "Innowacyjna Gospodarka Morska 2017". Statuetki w imieniu nagrodzonych firm odebrali: Krzysztof Gerowski - prezes zarządu Remontowa LNG Systems (w kategorii FIRMA), Piotr Dowżenko - prezes zarządu Remontowa Shipbuilding (w kategorii TECHNOLOGIA), Katarzyna Safuryn - prezes zarządu DESART sp. z o.o. (kategoria TECHNIKI OBLICZEŃ), oraz Ewa Kruchelska - przewodnicząca rady nadzorczej Crist sp. z o.o (kategoria PRODUKT). Nagrodę w kategorii OSOBOWOŚĆ otrzymał Zbigniew Miodowski - prezes zarządu ZinkPower Szczecin Sp. z o.o. Fundatorem nagród jest Piotr Soyka, prezes zarządu Remontowa Holding SA.

Tegorocznej edycji Forum towarzyszyła także wystawa „Innowacje od morza”, w ramach której zaprezentowano innowacyjne rozwiązania zaprojektowane i wdrożone przez firmy z woj. pomorskiego m.in. system LNG wykonany przez firmę Remontowa LNG Systems.

###

19.09.2017

BALTEXPO 2017

W dniach 11-13.09.2017 w hali AmberEXPO w Gdańsku miała miejsce 19 edycja targów BALTEXPO. Podczas imprezy Remontowa LNG Systems wraz z pozostałymi spółkami Grupy Remontowa Holding miała okazję do zaprezentowania dotychczas zrealizowanych projektów dla przemysłu morskiego i offshore. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.

 

###

 

05.09.2017

Spotkajmy się na BALTEXPO 2017

W nadchodzącym tygodniu (11 – 13.09.2017) w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. Remontowa LNG Systems zaprasza na spotkanie z nami do wspólnego stoiska grupy Remontowa Holding (nr 1.04 - 1.18). Poza możliwością spotkania się z naszymi przedstawicielami targi oferują bogaty program konferencji poświęconych tematyce morskiej.

Więcej na: http://www.baltexpo.ztw.pl/


###

 

03.07.2017

Uprzejmie informujemy, że dn. 3 lipca 2017 r. Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. (we współpracy z Politechniką Wrocławską, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Katedra Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej) rozpoczęła realizację nowego projektu badawczo-rozwojowego, współfinansowanego ze środków unijnych pod nazwą „Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym albo kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej”. Projekt o wartości 15.253.226,19jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Więcej informacji o projekcie: http://rls.rh.pl/index.php/Projekt_1

###

 

05.06.2017

Nor-Shipping 2017

W dniach 30.05 – 02.06.2017 Remontowa LNG Systems wzięła udział w targach Nor-Shipping 2017 w Oslo w Norwegii w ramach wspólnego stoiska Grupy Remontowa Holding. Targi Nor-Shipping są jedną z największych w Europie wystaw dedykowanych przemysłowi morskiemu. Stanowią one doskonałą platformę do nawiązywania cennych relacji biznesowych.

 


 ###

 

Targi WaterWays 2016

W dniach 16-18.06.2016 wzięliśmy udział w targach WaterWays EXPO 2016 organizowanych w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Były to III Międzynarodowe Targi i Konferencje Gospodarki Wodnej i Śródlądowej. Tematem przewodnim targów były inwestycje i innowacyjność na polskich drogach śródlądowych

 

###

 

Nagroda Pomorska „Gryf Gospodarczy”

1 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy”. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych regionalnych nagród gospodarczych dla liderów pomorskiej przedsiębiorczości.
W tym roku do grona laureatów dołączyła również Nasza firma, otrzymując wyróżnienie.

###

 

Targi NaviGate 2016

W dniach 18-19.05.2016 firma Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. wzięła udział w targach NaviGate 2016 w Turku w Finlandii, w ramach wspólnego, polskiego stoiska zorganizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Helsinkach.
Targi te są miejscem spotkań przedstawicieli szeroko pojętej fińskiej branży morskiej.

 

###

Copyright www.rls.rh.pl

Ta strona używa plików cookies | Polityka Prywatności